Jedna expozícia V ZNAMENÍ PESTRÝCH FARIEB

Kreatív klub, workshopy a tvorivé dielne
20.11.2023

Jedna expozícia V ZNAMENÍ PESTRÝCH FARIEB

Výstava cenných, estetických diel

 

V utorok 14. novembra 2023 sa v ZÁBAVNO - OBCHODNOM CENTRE MAX v Dunajskej Strede uskutočnila nezvyčajná celodenná výstava organizovaná Žitnoostrovským osvetovým strediskom (zriaďovateľ TTSK).

Výstava bola jednou  zo záverečných podujatí cyklického projektu s názvom III. Tvorivé popoludnia s osvetou. Centrom projektu boli talentované deti a mladí ľudia žijúci v Centre pre deti a rodinu v Dunajskej Strede.

Ide o  sériu tvorivých dielní, kde deti Z Centra pre deti a rodinu pracovali a tvorili pod vedením výtvarných umelcov a lektorov. Účastníci prichádzali v čase septembra a októbra do GALLERY NOVA a Kreatív klubu ŽOS raz týždenne. Maľovali na plátno a hodváb, pracovali technikou dekupáž, kreslili, maľovali na textil a sklo, pracovali s hlinou, vyrábali origami, bábky a kvety z hodvábu, navliekali korálky, pracovali technikou makramé, liali voňavé mydlá.  

V rámci projektu fungovali aj cyklické kurzy tanca pre  skupinu Habibi Junior, ktorú založilo Žitnoostrovské osvetové stredisko spoločne s Centrom pre deti a rodinu už pred troma rokmi, pod vedením Hajnalky Zohra Hajdú. Talentované a krásne tanečnice vystupujú s veľkým úspechom na rôznych  podujatiach aj mimo nášho okresu.  

Výstava najkrajších výtvarných  diel, ktorú sme organizovali už po tretíkrát, niesla názov V znamení pestrých farieb. Koncepciu výstavy hodnotných, estetických diel vytvorila PhDr. Dagmar Madarásová.

Podujatie bolo realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR Program – kultúra znevýhodnených skupín. 

Projekt autorsky pripravili – Mgr. Jana Svetlovská a Mgr. Ingrid Láng, ktorá ho aj počas troch mesiacov aj viedla.

Veľmi ďakujeme firme Minit s.r.o za zabezpečenie občerstvenia účastníkov počas celého trvania aktivít.

 

Text: Mgr. I. Láng + sve

Foto: Bc. Berzsi Á.

 

Obrázky