Finisáž jednej úspešnej výstavy

Kreatív klub, workshopy a tvorivé dielne
14.09.2023

Finisáž jednej úspešnej výstavy

Umenie je skutočne ukryté v nás

Maľby, obrazy maľované na hodvábe, darčeky vyrobené technikou makramé a dekupáž, ručne vyrábané mydlá, bábky, farebné hlinené sochy boli vystavené  na výstave výtvarných prác dôchodcov v ZOC MAX v Dunajskej Strede.

Výstavu, ktorú si od skorých doobedňajších hodín 13. septembra 2023 pozreli stovky okoloidúcich už po tretíkrát za sebou zorganizovalo Žitnoostrovské osvetové stredisko (zriaď. TTSK) s  finančná podpora Nadácie Henkel Slovensko. Na tvorivých dielňach takmer štyridsať seniorov sa stretlo s výtvarníkmi a lektormi ešte v auguste, kde trpezlivou prácou vznikali tieto precízne pripravené umelecké diela.

Na slávnostnom ukončení výstavy, ktorá sa konala o 14.00 hod. za finančnú podporu Nadácie Henkel Slovensko a nadšenú a radostnú účasť dôchodcov žijúcich v okrese Dunajská Streda poďakovala Mgr. Ingrid Láng metodička ŽOS. Dr. Mária Bertalan pracovníčka Domova dôchodcov v Dunajskej Strede vo svojom príhovore zdôraznil, že tieto podujatia dokazujú, že pre starších ľudí slúžia umelecké tvorivé dielne na užitočné trávenie voľného času a udržiavanie tvorivého myslenia. Účastníci mohli sa presvedčiť, že umenie je naozaj ukryté v každom, keďže výsledok ich práce priniesol radosť aj ostatným, keďže o výstavu bol veľký záujem.

Autorkou expozície bola PhD. Dagmar Madarásová odborná metodička ŽOS.

Vedúcou projektu bola Mgr. Ingrid Láng.   

Ďakujeme za podporu a účasť.

 

Mgr. Ingrid Láng

Foto: Bc. Áron Derzsi

 

Obrázky