Arteterapia pre seniorov

Kreatív klub, workshopy a tvorivé dielne
11.08.2023

Arteterapia pre seniorov

III. Umenie ukryté v nás

 

                 V utorok 8. augusta 2023 sa v galérii Žitnoostrovského múzea v rámci arteterapie už po tretíkrát mohli stretnúť klienti  domovov dôchodcov, sociálnych ústavov nášho okresu a seniori z Dunajskej Stredy s výtvarníkmi a kreatívnymi lektormi.

                 Tvorivé dielne, kde jednotlivé skupiny viedli výtvarní umelci a skúsení lektori. Všetci  maľovali, modelovali, tvorili  dekupáž, pracovali technikou makramé, navliekali korálky, liali mydlo a vyrábali bábky. Podujatie  navštívilo takmer 40 dôchodcov, so seniorskych domovov, ale aj z verejnosti – z okresu.  Zoznam našich umelcov a lektorov: Mgr. art. Anna Ozsvald - maľba na plátno, Mgr. Dániel Krascsenits keramikár – práca s hlinou, Alica Tarcsi – maľba na hodváb, Helena Olléová – dekupáž, Tünde Csörgey – výroba bábok, Mgr. Ingrid Láng – korálkovanie a ručne vyrábané mydlá, Alica Kosárová – technika macramé.

Listovaním v našej kronike si môžete prečítať množstvo príspevkov a poďakovaní. Prečítaním pár pekných viet snáď dokážeme vnímať atmosféru tohto vydareného podujatia: „Bolo pre nás veľkým potešením zúčastniť sa tohto podujatia, pretože je dôležité zachovať si našu duševnú sviežosť, je dôležité, aby sme sa mohli zapojiť do tvorivých aktivít a objaviť si v sebe kreativitu – umenie ktoré je ukryté v nás. Strávili sme tu skvelý deň, zabudli sme na žiaľ, smútok a horkosť. Jednotlivé aktivity boli veľmi zaujímavé, mohli sme si vyskúšať nové techniky, vyrobili sme zaujímavé výrobky.“ Najkrajšie diela našich seniorov budú vystavené 13. septembra 2023  na prízemí Obchodného centra MAX v Dunajskej Strede od 9:00. O 14:00 si naši autori slávnostne prevezmú svoje diela.

 Podujatie sme  už tretíkrát organizovali s príspevkom Nadácie HENKEL Slovensko v spolupráci s Centrom pre filantropiu: Grantový program „Henkel Slovensko seniorom 2023“. Ďakujeme.

Ďakujeme aj vedeniu Žitnoostrovského múzea v Dunajskej Strede a OZ MAX za poskytnutie priestorov.

 Ďakujeme milí seniori, že ste sa aj tento rok  zapojili do nášho projektu. Projektovou manažérkou podujatia bola Mgr. Ingrid Láng, odborná metodička osvety.

Podujatie podporil Minit s.r.o. Ďakujeme za občerstvenie.

 

Mgr. Ingrid Láng

Foto: Áron Derzsi

 

Obrázky