Zahrajže mi, píšťalôčka

Kreatív klub, workshopy a tvorivé dielne
21.12.2021

Zahrajže mi, píšťalôčka

- II. cyklický interaktívny vzdelávací workshop pre deti a mládež

 

Žitnoostrovské osvetové stredisko (zriaďovateľ TTSK) zrealizovalo opäť ďalšiu  z aktivít  projektu   KREATÍVNE NA OSVETE,  podporeného z verejných zdrojov Fondu pre podporu umenia. 

            Zahrajže mi, píšťalôčka - druhý ročník atraktívneho vzdelávania žiakov na základných školách. V rámci aktivity sa dňa 22. novembra 2021 v priestoroch Základnej školy vo Veľkej Pake uskutočnilo v poradí už druhé stretnutie na tvorivej dielni, ktorej odborným lektorom bol folklorista a multiinštrumentalista Rastislav Šimkovič.

Tentoraz sa ho zúčastnili žiaci a pedagógovia, jednotlivo prvého až štvrtého ročníka školy. Prostredníctvom tvorivého stretnutia účastníci spoznali základné ľudové a pastierske hudobné nástroje (píšťala koncovka, dvojačka, pastierska palica/píšťala rífovka, gajdica, gajdy, fujara), ľudovú pieseň, tradície, slovenskú hudobnú kultúru.

            Pevne veríme, že nezabudnuteľný zážitok z koncertu obohatil umelecký rozhľad prítomných. A možno v nich prebudí záujem o ľudovú kultúru, odhodlanie, pevnú vôľu a trpezlivosť hrať na tieto tradičné ľudové a pastierske hudobné nástroje.

            Podujatie, na základe pôvodného  projektu ŽOS, bolo zrealizované s finančnou podporou z verejných zdrojov - Fondu na podporu umenia. Metodičkou podujatia bola Mgr. Erika Sinová.

 

Obrázky