Až na druhý pokus sa nám to podarilo...

Kreatív klub, workshopy a tvorivé dielne
16.12.2021

Až na druhý pokus sa nám to podarilo...

Tvorivé popoludnia s Osvetou

 

V rámci programu kultúra znevýhodnených skupín našu organizáciu aj minulý rok finančne podporilo Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky, ale v tom čase  kvôli prísnym nariadeniam, aby sa zabránilo šíreniu epidémie koronavírusu toto podujatie nemohli uskutočniť.

Až na druhý pokus sa nám to podarilo.... V znamení pestrých farieb, úsmevu, tvorivej atmosféry sa začal cyklus tvorivých dielní v Kreatív klube Žitnoostrovského osvetového strediska /zriaď. TTSK/.

            Na šesťdňovú tvorivú dielnu výtvarného umenia a moderného tanca, ktorá sa konala počas celého novembra, pozývali sme deti žijúcich v Centre pre deti a rodiny v Dunajskej Strede. Našim cieľom je, aby výtvarná činnosť sa stala zážitkom, aby rozvíja ich predstavivosť, jemnú motoriku, talent, tvorivosť a fantáziu. Najdôležitejšia je však pre deti práve radosť z tvorenia. Pozvané deti v Kreatív klube ŽOS v malých skupinách maľujú na plátno a hodváb, pracujú s hlinou, dekupážujú, kreslia, maľujú na textil a sklo, pracujú s technikou origami, vyrábajú bábky a kvetinky, navliekajú korálky, pracujú s technikoua origami, vyrábajú bábky a voňavé mydlá. Nechýba ani tanečná dielňa moderného tanca pod vedením oddanej tanečnice Zohry - Hajnalka Hajdú.  Jednotlivé tvorivé aktivity vedia skúsení výtvarníci a lektori: Mgr. Erika Boros, Erzsébet Molnár, Mgr. Daniel Krascsenits, Mariana Izsmánová, Alžbeta Mészárosová, Erzsébet Molnár, Helena Ollévová, Mgr. Gabriela Izakovičová, Tünde Csörgey, Alica Tarcsi a Mgr. Ingrid Láng.  Súčasťou projektu je aj výstava vo výstavných priestoroch  ŽOS Gallery Nova v Dunajskej Strede. Projektová manažérka tohto podujatia bola Mgr. INGRID LÁNG, odborná metodička ŽOS.

            Podujatie sme organizovali s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky - Program: kultúra znevýhodnených skupín. Projekt podporil Minit s.r.o. a Hobby Art Decor.

 

Obrázky