Kreatív klub, workshopy a tvorivé dielne
utorok, 16 október 2018 00:00

VI. Umelecké tvorivé dielne v Gallery Nova Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Na osvete zdravo, na osvete veselo!!!

V Dunajskej Strede práve prebiehajú už VI. tvorivé dielne pre ľudí, ktorí žijú v zdravotnom znevýhodnení. Hlavným organizátorom je Žitnoostrovské osvetové stredisko /zriaďovateľ TTSK/. Účastníci zo sociálnych domovov okresu, špeciálnych základných škôl a Združenia na pomoc s mentálnym postihnutím sa stretávajú na rôznych miestach, ale najviac prichádzajú do KREATIV KLUBU osvety.

Pod vedením výtvarníkov, ergoterapeutov, umeleckých remeselníkov a akademických maliarov maľujú – čarujú, modelujú, lepia, navliekajú korálky, ale aj žehlia ... farbami - eukanistika. Pracujú s  hodvábom, papierom, plátnom, hlinou, textilom, sklom, korálkami, drevom... Pri každom stretnutí sa vytvárajú tzv. stánky – s jednotlivými činnosťami a účastníci si podľa záujmu a vôle môžu vyberať to, čomu sa chcú venovať. Atmosféra všetkých stretnutí, bez ohľadu na to na akom mieste sa konajú je tá istá. Plná radosti a očakávania, nadšenia a tvorby. Talentovaní ľudia, ktorí žijú s nesmierne ťažkým zdravotným a mentálnym postihnutím prichádzajú so snahou odovzdať zo seba všetko len to najlepšie. Na spomínaných stretnutiach nevznikajú „len“ krásne umelecké predmety, ale hlavne krásne vzťahy a nezabudnuteľné skúsenosti a zážitky. Všetci sa učíme. Aj učitelia od svojich žiakov.

Cyklické stretnutia prebiehajú v mesiacoch september a október. Vyvrcholením bude výstava umeleckých prác 25. X. v GALLERY NOVA, ale tým sa projekt nekončí. Tak ako v minulosti, v čase adventu otvárame STÁNOK DOBREJ NÁDEJE v dunajskostredskom obchodnom dome Max, kde si počas jedného týždňa môžu jednotlivé domovy a školy prezentovať výrobky, potešiť okoloidúcich a získať ďalšie prostriedky na materiál do budúcnosti. Tradičný projekt z pera Mgr. Ingid Láng a Jany Svetlovskej bol organizovaný s príspevkom Ministerstva kultúry SR - programu pre kultúru znevýhodnených skupín – ďakujeme!

A ďakujeme všetkým zúčastneným, hlavne odborným lektorom - samým dobrým ľuďom, že sa prišli s nami hrať... Aaaaaaaaaa! ĎAKUJEME aj pekárni   EGRI – tradícia z roku 1992 za výborné, čerstvé a voňavé koláčiky, ktoré nám nezištne podarovali!

Keby ste videli, ako chutili J ! Veľmi!

j.sve

foto: žos - jAs

 

englisch  magyar  slovenčina