GALLERY NOVA
pondelok, 16 február 2015 07:36

V GALLERY NOVA: Ferenc Holop - f o t o g r a f i e ž i v o t a Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

V GALLERY   NOVA:

Ferenc Holop - f o t o g r a f i e   ž i v o t a

V galérii Žitnoostrovského osvetového strediska /zriaďovateľ TTSK/ sa dňa 11. 2. 2015 uskutočnila vernisáž výstavy z tvorby umeleckého fotografa FERENCA HOLOPA. Autor žije a tvorí v Nesvadoch a nezanedbateľným faktom je skutočnosť, že takmer celý svoj profesionálny život venuje kultúre, osvete a umeniu. Najdlhšie ako riaditeľ Miestneho kultúrneho strediska.

Čaro fotografie si ho získalo už v mladom veku, čo sa síce stáva často, ale Ferenc Holop svoj talent rozvinul a usilovne rozpracoval do nevšednej a veľmi vzácnej úrovne. Postupom času brilantne zvládol nielen technickú stránku, ale predovšetkým v ňom rástlo umelecké videnie a hlavne úcta a pokora k objektu. Nielen k živému. A to sa dnes vidí zriedkavo ...

Expozícia v Gallery Nova obsahuje všetky žánre, portréty, zátišia, akty, krajinky a predsa celkové vyznenie je plne harmonické, so silným nábojom energie, ktorá diváka nabáda k zamysleniu či skôr k prebudeniu svedomia. Či už sú to podobizne krásnych starých ľudí , na tvárach ktorých sa dá čítať celý ich život, alebo kontrasty v krajine – vyprázdnený kostol a v pozadí veže atómovej elektrárne, vodná nádrž v Rumunsku, do ktorej sa denne vypúšťa odpad z továrne a z hladiny, ako prst do neba, trčí veža zatopeného kostola. Ale napríklad aj citlivé a veľmi jemné akty.

Z každého záberu cítiť nefalšovanú pravdu a život sám.

František Holop je našej verejnosti známy aj ako podpredseda významného fotoklubu HELIOS Komárno /minulý rok slávil 55 rokov existencie/.  Člen Slovenského zväzu fotografov ako aj Svetového združenia maďarských fotografov, ktoré má už tradične každoročne v Dunajskej Strede výstavu víťazných fotografií. Má za sebou nespočetné množstvo autorských i kolektívnych výstav, nielen doma, ale aj v zahraničí. Zúčastňuje sa súťaží, vždy s úspechom, ale aj medzinárodných projektov.

V rámci vernisáže vystúpili speváčky Boros Volner Erika a Varga Denisza, ktoré predniesli zhudobnené verše a staré macedónske piesne v pôvodnom jazyku.   Výstavu otvoril Tivadar Nagy, MSZF /Majster zväzu slovenských fotografov /, podpredseda Svetového združenia maď. fotografov.

Výstavu si môžete bezplatne pozrieť v Gallery Nova do 31. marca a skutočne sa oplatí prísť ...

-sve-

englisch  magyar  slovenčina